FKFK » Lakás » A 2016-os év legjobb befektetése az ingatlan volt. De mi lesz 2017-ben?
A 2016-os év legjobb befektetése az ingatlan volt. De mi lesz 2017-ben?

A 2016-os év legjobb befektetése az ingatlan volt. De mi lesz 2017-ben?

1 779 Megtekintés

Szeretné megtakarításait olyan eszközbe fektetni, amely garantáltan beváltja a hozzá fűzött reményeket? A pénzügyi és befektetési piac működését ismerők egyetértenek abban, hogy egy sor kockázati tényezőt érdemes figyelembe venni a választáskor, de nem elhanyagolhatóak az aktuális piaci folyamatok sem. A tavalyi évben az ingatlan bizonyult a legjobb befektetésnek, és az ebben rejlő lehetőségeket sokan ki is használták. A vásárlási láznak még nincs vége, de érdemes elgondolkodni egyéb befektetési formákon is.

 

A tapasztalatok azt mutatják, hogy mindenki számára más és más lehet a megfelelő lehetőség. Sokak számára fontos a minimális kockázat, és ezért a nagymértékű hozamról is lemondanának. A tehetősebbek kevésbé félnek a kockázattól, és akár a veszteség esélyét is bevállalják annak érdekében, hogy magas hozamra tehessenek szert. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy minden esetben saját kockázatvállalási hajlandóságunknak és a befektetni kívánt összegnek megfelelően célszerű kiválasztani a befektetési formát. Nem mindegy a kívánt időtáv sem, hiszen például a Tartós Befektetési Számla esetében öt éven túl nulla százalék kamatadó mellett juthatunk hozzá a pénzünkhöz. Tehát ha már a kezdetekkor tudjuk, hogy legalább öv évig mindenképpen nélkülözni tudjuk a pénzt, akkor célszerű ezt a tényt is számításba venni a választás során. A legjobb pénzügyi befektetések mindenki számára más és más jellemzőkkel bírnak, hiszen eltérő igényekkel és elvárásokkal állunk hozzá a témához.

 

S hogy érdemes-e ingatlanba fektetni pénzünket? A kétségkívül jó választásnak bizonyuló megoldás kapcsán sokan az albérletbe való kiadásra asszociálnak. Az ingatlan elhelyezkedésétől és állapotától függően akár havi több százezres bevételre is szert tehetünk még az adóteher megfizetése után is. Természetesen az ekkora összeg főként a budapesti ingatlanok esetében lehetséges. Fontos szempont az elhelyezkedés, a méret és a kínált színvonal. Míg azonban egy VIII. kerületi, átlagos lakást is 100-140 ezer forintért adhatunk ki Budapesten, addig vidéki nagyvárosainkban ez az összeg körülbelül 60-120 ezer forint között mozog. Befektetési céllal a kisvárosi lakások nem biztos, hogy megérik, hiszen mindössze havi 30-60 ezer forintot kóstálnak e területeken a bérleti díjak.

 

A bérbeadás kapcsán mindenképpen számolni kell az ingatlan állagromlásával. A vonatkozó jogszabályoknak megfelelő szerződéskötés már egy jó kiindulópont lehet a biztonságot szem előtt tartva, de sok múlik az emberismereten is. Ha sikerül megbízható bérlőket találni, akár hosszú éveken át biztos bevételi forrásként számíthatunk az ingatlan bérbeadásból eredő jövedelemre. Ha tehetjük, akkor célszerű mindenképpen frekventált nagyvárost választani az ingatlanvásárlásra. Persze az sem árt, ha a környékben élünk, hiszen legyen szó bármilyen megbízható albérlőről is, a legalább havi szintű jelenlét ingatlantulajdonosként nagyon fontos.

 

Nem tudja, hogy valóban az ingatlan lenne-e a jó döntés? A választás előtt egyéb befektetési lehetőségeket is megismerne? Sokan vagyunk úgy vele, hogy nem mozgunk otthonosan a pénzügyeket illetően és a paragrafusok világa is távol áll tőlünk. Ilyenkor megéri független szakértőt segítségül hívni, aki segít kiválasztani a számunkra minden szempontból ideális befektetési formát.

Szólj hozzá