FKFK » Utazás » Balatoni kerékpártúra: hogyan induljunk neki?
Balatoni kerékpártúra: hogyan induljunk neki?

Balatoni kerékpártúra: hogyan induljunk neki?

2 454 Megtekintés

A Balaton körbetekerése 2002 óta megvalósítható álom mindenki számára, aki szeretné tudni, hogy milyen megmérettetés hazánk legnagyobb tavának két kerékről való megtekintése. A Balaton kerékpáros körbetekerése összesen 210 kilométeres útvonalon kínálja a jobbnál jobb programokat a vállalkozó kedvűek számára, nem beszélve arról, hogy a túra végére igazán edzettnek érezheti magát mindenki.

Egy balatoni bringatúra természetesen feltételez némi erőnlétet és bringás tudást, de kezdők is nyugodtan belevághatnak. A déli-parton nem kell különösebben küzdeni, hiszen sík tereppel állunk szembe, maximum a kerékpárút időnként nem éppen sima felülete okozhat kényelmetlenséget a nyeregbe ülőnek. Az északi-parton már lehet számolni némi emelkedővel, de ahol van domb, ott lefelé is visz út, vagyis lehet kellemesen gurulni és pihentetni az izmokat. Annak a módja, hogy ki miként szeretné teljesíteni a távot, egyéntől függő. Aki csak saját erejét szeretné felmérni, és vállon veregetni magát, hogy sikeresen, akár megfeszített tempóban ledarálta a balatoni körtúrát, az napi kicsit több, mint 100 km megtételével két nap alatt le is tudhatja a távot. Aki szeretne teljesíteni is, de élvezné is a kerékpározás mellett a Balaton nyújtotta pihenési és szórakozási lehetőségeket, annak 3, de inkább 4 napot kell terveznie. Azok, akik egy egész kis nyaralást szeretnének összehozni, maguknak a kerékpártúrából, bőséges programmal, sok lubickolással és napi 30-40 km-nél többet nem szándékoznak letekerni, nekik 5, netán 6 napra ad elég távot a Balaton.

A Balaton körbetekerésére ma már szervezett bringatúrák is elérhetők, melyekre a vállalkozó személy jelentkezhet. Igaz, ezek nem olcsó mulatságok, de kerékpárra, szállásra, ellátásra szervezett keretek közt nincs gond, sőt a programok sem maradnak el. Aki inkább a maga ura szeret lenni, annak is van választása, hogy konkrétan megszervezi a napi távokat, programokat és ehhez igazítottan előre szállást is foglal, vagy majd lesz, ahogy lesz. Mert természetesen mindig vannak olyan bátor emberek, akik mindenféle kötöttségek nélkül szeretnék kiélvezni a tekerést, a Balaton nyújtotta látnivalókat és ahogy esik úgy puffan elv alapján majd ott hajtják álomra a fejüket, ahol elfáradnak a nap végére. Nekik sincs mitől tartani, hiszen szállás mindig akad bőven a “magyar tenger körül”.

Egy balatoni körtúra előtt a szállás, a napi távok meghatározása mellett még azért akad bőségesen teendő. Így például a bringatúrára készülőnek jól meg kell szerveznie azt is, hogy mi kerüljön a csomagjába, hogy minden szükséges dolog benne legyen, de mégse legyen nehéz, hiszen sokat elvesz a program élvezetéből, ha hosszú kilométereken át a hátán súlyos pakkal kell majd tekernie. A bringatúra előtt nemcsak a csomag összeállítására kell figyelemmel lenni, a kerékpárt is fel kell készíteni az útra. Emellett érdemes kicsit utána olvasni, hogy a Balaton körül milyen látnivalók érhetők el, ebben sokat segíthet a “Balaton kerékpáros útikalauz”.

Szólj hozzá