FKFK » Egészség » Hogyan kerüljük el az influenza szövődményeit?
Hogyan kerüljük el az influenza szövődményeit?

Hogyan kerüljük el az influenza szövődményeit?

2 033 Megtekintés

A szervezetünkben különféle vírusok találhatóak, és ezek ellen az immunrendszerünk védekezik, így gyógyul meg a szervezetünk. A tünet mindig fontos jelzés, azt üzeni, hogy baj van, lassítsunk, figyeljünk az egészségünkre. Ha a fájdalmat és a lázat csillapítod, de nem pihensz, akkor tapasztalhatod, hogy az influenza még hetekig érezteti a hatását. A láz 38 fok körül fontos szerepet játszik a vírusok elleni védekezésben, ha már ekkor is csillapítjuk, akkor még több munkája lesz az immunrendszernek.

Az influenza által legyengített, és ezért fertőzésekre fogékonyabb szervezetben gyorsan kialakulhat egyéb, baktériumok okozta gyulladás is. Magára az influenzára az orvos nem rendel antibiotikumot, mert az a vírus ellen teljesen hatástalan. Ilyenkor az utasítás általában az, hogy sokat pihenjünk és sok folyadékot igyunk. A pihenés azért kell, hogy immunrendszerünk a gyógyulásra koncentráljon, a test ne legyen a teendőinktől lefárasztva és ezáltal ne betegedjünk meg még inkább . Ilyenkor gyorsítják a védekezés folyamatát az első tünetektől szedett Oscillococcinum homeopátiás golyócskák. Az Oscillococcinum nem vírusölő hatású gyógyszer, hanem az immunrendszer működését támogatja. A gyors gyógyulás fontos, mert minél tovább tart a betegség, annál gyengébb a szervezet, és nagyobb az esélye a szövődményeknek.

Igyunk sok folyadékot, lehetőleg tiszta vizet vagy gyógyteát. Nagyanyáink jól bevált húslevese is folyadék. Influenzás állapotban, ha lázasak vagyunk, a magasabb hőmérséklet miatt mintegy 10%-kal több vizet és oxigént fogyasztunk. Nem csak a hasmenéssel, hányással járó influenzánál van több folyadékra szükségünk, hanem mindenképp fontos a több folyadékbevitel. Arcüreg-gyulladás, fülgyulladás főleg gyerekeknél gyakori szövődmény. Az üregeik szűkek, és a vírus okozta nyálkahártya-duzzanat könnyebben elzárja a járatokat, és akadályozza a váladék kiürülését. Fontos, hogy ne engedjük addig iskolába-óvodába őket, amíg nem teljesen egészségesek. A meleg folyadék, mint a leves és a tea, segíti a váladék oldását.

Száraz, ingerlő köhögés önmagában is gyakori, kellemetlen influenzatünet, a nyálkahártya gyulladása okozza. Sokszor az orrváladék csorog le a garaton. Itt is segít az inhalálás, és a pihenés. Esetleg kipróbálhatjuk a gyerekeknek is adható Stodal szirupot, mely a száraz és a hurutos köhögést is csillapítja. Tüdőgyulladás főleg gyerekeknél és időseknél lehet szövődmény, fontos, hogy a teljes gyógyulásig ne menjenek közösségbe! Ha a betegség alatt csillapíthatatlan magas láz, légszomj, fájdalmas köhögés tapasztalható, menj orvoshoz!

Szólj hozzá