FKFK » Autó » Hogyan válasszunk gyerekülést?
Hogyan válasszunk gyerekülést?

Hogyan válasszunk gyerekülést?

1 335 Megtekintés

A biztonsági öv nem új keletű, hiszen már közel 100 éve áll alkalmazásban a franciák találmánya, mely arra hivatott, hogy védje, csökkentse az esetleges sérülések lehetőségét erős fékezéskor, váratlan balesetnél. A KRESZ szabályai szerint ma már mindenkinek kötelező a gépjármű haladása közben becsatolt biztonsági övvel óvnia magát. Mivel az autók ergonómiai kialakítása során a biztonsági övet átlag testméretű személyekre szabták, a 150 centiméternél alacsonyabb testmagasságú emberek számára az öv kényelmetlen és egyben veszélyes is. Így főként a kisgyermekek számára nem alkalmasak a biztonsági övek, illetve a csecsemők szállítása is sokáig balesetveszélyes volt.

A gyerekülés használatának jogszabályi szinten való kötelezővé tételével vált a kisgyermekek utaztatása mára biztonságossá. A KRESZ kötelezően előírja, hogy 3 év alatti, illetve 150 centiméternél alacsonyabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható. Ha a 3. életévét betöltötte már a gyermek, 135 centiméternél nagyobb, de a 150 centimétert magasságot még nem érte el, akkor ülésmagasító használata válik kötelezővé.

Az első hónapokban, amíg a baba gerince nem terhelhető, a bébihordozó alkalmas leginkább a csecsemő autóban való utaztatásához. A bébihordozók ma már babakocsi tartozékaként is megvásárolhatók, illetve lehet külön is kapni őket. A bébihordozó mindig az autó biztonsági övével kerül rögzítésre, a menetiránynak háttal. A bébihordozó saját övvel rendelkezik, ezzel lehet a kicsit bekötni. Nagyon pici babánál pedig szűkítőt is érdemes alkalmazni, amíg nem nő bele a hordozóba eléggé.

Ma már széles választéka érhető el a gyermekbiztonsági rendszereknek, így igényeink és pénztárcánk adta lehetőségünk szerint választhatjuk ki a megfelelőt. Egy jól megválasztott gyerekülés 4 – 5 éves koráig kiszolgálja csemeténket. Például egy 0-36 kilogrammig tervezett gyerekülés, mely átalakítható ülésmagasítóvá is, praktikus választás. Amikor első gyermekét neveli a család, érdemes úgy nekilendülni a gyermekülés megvételének, hogy tisztázzuk magunkban, szeretnénk-e még másik gyermeket is.Ha esetleg még egy gyermeket tervez a család, akkor úgy is lehet gondolkodni a vásárláskor, hogy mire meglesz a kisebb csemete, addigra a nagyobb át tudja adni a gyerekülést, ő pedig egy, a méretének megfelelőt kap majd.

 

Szólj hozzá