FKFK » Játék » A játék szerepe a gyermek életében
A játék szerepe a gyermek életében

A játék szerepe a gyermek életében

1 676 Megtekintés

Senki nem születik szülőnek, hiszen akkor válunk szülővé, mikor első gyermekünk világra jön. Ettől kezdve állandó dilemmák tarkítják életünket. A gyermeknevelés rögös útján egy fontos eszköz, a játék ott van mindenki tarsolyában segítségnek. Gyermekünket nemcsak szigorral és következetes tanítással, hanem játékos neveléssel is felkészíthetjük az életre.

A játék a gyermek fejlődésében fontos szerepet tölt be, hiszen nemcsak szórakozást és örömforrást jelent, hanem a gyermek fizikai, értelmi és szociális képességeinek, készségeinek fejlesztését is szolgálja. A játékban visszaköszön a valóság, a saját tapasztalat. A játék teret enged annak, hogy a gyermek megtanulja, hogyan kell másokkal viselkedni, hogyan kell együttműködni, mit jelent az, csoportban, csapatban lenni.

A játék teszi lehetővé, hogy megtapasztalja a gyermek saját kreativitását azáltal, hogy saját maga alakíthatja a játékot. A közös játék során a kommunikációs képességek fejlesztése, fejlődése is fontos, hiszen játék közben folyamatosan bővül a szókincs.

A játék segíti az összefüggések megértését, hiszen a gyermeknek minden új a világban, és csak tapasztalás útján ismerheti meg az őt körülvevő környezetet, társadalmat. A játék pedig segíti őt a tapasztalatok elrendezésében, megértésében, tisztázásában. A játék teret enged a problémamegoldó képesség fejlődésének is, hiszen játék közben veszélytelenül próbálhat ki megoldási lehetőségeket akadályok leküzdésére, és a jó megoldások berögzülnek. A lényeg pedig nem más, mint hogy játszani nemcsak jó, de nélkülözhetetlen is az egészséges fejlődéshez!

Szólj hozzá