FKFK » Szépség » Nincs szépség egészség nélkül
Nincs szépség egészség nélkül

Nincs szépség egészség nélkül

1 232 Megtekintés

Egyes testünket borító rétegek esetében pedig kifejezetten igaz, hogy ha az ember szervezetében rendellenes működés lép fel, akkor ez szemmel láthatóvá válik. Bizony, egészségi állapotunkról ujjvégeink megóvásáért felelős köröm, és a fejünket borító haj sokat elárul.

A haj és a köröm két olyan területe a testnek, melyek a nőknél nemcsak a testi higiéné fenntartása érdekében kerülnek “karbantartásra”, hiszen a jó megjelenés érdekében formájuk, színük sokféleképpen változtatható. A haj festése, vasalása, göndörítése, a köröm lakkozása, műköröm felrakása mind olyan eljárás, mely nemcsak roncsolja a szerkezetüket, de el is fedi őket. Így testünk hiába üzen, jelez ezeken a csatornákon keresztül, hogy baj van, valami megborította normál működését, mert a szépségért tett beavatkozások lehetetlenné teszik az üzenetek “olvasását”.

A haj szerkezetének megváltozása közül a legszembetűnőbb a hajhullás. Ijesztő, amikor fésülködéskor, hajmosáskor, vagy amikor csak úgy beletúrunk hajunkba akkor nagy adagban maradnak a fésűben, kezünkben hajszálaink. Egy természetes mértékű hajveszteség van, hiszen a szakaszos növekedés miatt napi 50-80 szál haj elvesztése óhatatlanul bekövetkezik. Az ennél nagyobb mértékű hajhullás hátterében viszont betegségre gyanakodhatunk. A gyulladásos kórok, gócok, gombásodás, vashiány, ekcéma jele például lehet a hajhullás. A hajszálak töredezettsége, elvékonyodása, a haj fakóvá válása lelki és testi problémára is utalhat. A kimerültség, a fokozott stressz, a vitaminhiány is okolható hajkoronánk szépségének hirtelen elvesztésért.

A körmök is tökéletes jelzői szervezetünk egészségének, vagy éppen megbetegedésének. A köröm legszembetűnőbb betegsége a gombásodás. Ez a körömbetegség nemcsak külső fertőzés következménye lehet, az immunrendszer gyengülése, a túlzott cukorfogyasztás is állhat a hátterében, mivel ezek a problémák fogékonyabbá teszik a szervezetet a körömgombásodásra. A köröm szerkezetének elváltozásai sokféle hiánybetegséget jelezhetnek, így például a szaporodó apró fehér pöttyök, csíkok a cink, kalcium hiányát mutatják, míg a vashiány, az ásványi anyagok elégtelen mennyisége a köröm elvékonyodásához, töredezettségéhez vezetnek. A körömágy árnyalatait is érdemes figyelemmel kísérni. A legyengült szervezetű ember körmei lilás színezetet vesznek fel, az oxigénhiányos állapot vészjelzője a világosabb – kékes árnyalatú köröm, a szívbetegségnél pedig sötétkékesre vált az egyébként rózsaszínű körömágy.

 

Szólj hozzá