FKFK » Játék » Örömteli játék és készségfejlesztés
Örömteli játék és készségfejlesztés

Örömteli játék és készségfejlesztés

1 135 Megtekintés

Gyermekként az örömteli játék szerves része az életünknek, majd ahogy felnőtté válunk, úgy alakul át, vagy tűnik el teljesen a mindennapok forgatagában. A játék azonban minden életkorban fontos, hiszen segítségével csökkenthetjük a stresszt és kikapcsolódhatunk, közelebb kerülhetünk barátainkhoz, családtagjainkhoz.

Míg a játék gyerekkorban sok esetben fejleszt, addig felnőttként örömet okoz és szabadságérzetet ad. A különféle játékszerek készítése már a legrégebbi civilizációkban is megjelent, a megmaradt tárgyi emlékek a természet által felkínált anyagokból készültek, úgymint a fa, a kő, az agyag és a növényi termések. Már az ókorban készítettek babákat, a fiúk játékai pedig a kisebb íjak, jojók és botok voltak.

Manapság már annyi féle játékkal találkozhatnak az üzletekbe betérő szülők, hogy komoly fejtörést okozhat a választás. Mégis, a pedagógiai és pszichológiai tapasztalatok azt mutatják, hogy – főleg a kisgyerekek esetében- a legegyszerűbb játékok a leghatásosabbak, így a fa építőkockák, a labdák és a szabadon alakítható gyurma. Ezek a játékszerek nem csak a kikapcsolódást szolgálják, hanem fejlesztik a gyermek térlátását, koordinációját és kreativitását.

Amikor a kicsi már óvodába jár, előtérbe kerülhet a bábozás, amely akár terápiaként is szolgálhat a szorongó gyermek félelmeinek oldására. Az iskolában pedig már olyan játékok válnak fontossá, amelyek gondolkodásra késztetnek, matematikai rejtvényt tartalmaznak, vagy a nebulók testedzését szolgálják. Felnőttként se feledkezzünk meg az örömteli játék fontosságáról: egy borongós téli napon kifejezetten jól jön a szekrény mélyén lapuló társasjáték, de egy nyári strandröplabda-meccs is remek szórakozási lehetőség.

Szólj hozzá