FKFK » Egészség » Segít-e a fülgyertya, ha a gyereknek középfülgyulladása van?
Segít-e a fülgyertya, ha a gyereknek középfülgyulladása van?

Segít-e a fülgyertya, ha a gyereknek középfülgyulladása van?

1 801 Megtekintés

Kevés kellemetlenebb és fájdalmasabb gyermekkori megbetegedés van, mint a középfülgyulladás. Ez rendszerint felső-légúti fertőzések, megfázások kapcsán alakul ki, és akár krónikussá is válhat a probléma. Mivel magas láz és komoly fájdalmak kísérik a középfülgyulladást, ezért nagyon fontos, hogy mihamarabb szakemberhez forduljunk ilyen esetben. Az antibiotikum szedése nélkülözhetetlen, de nem ritka az sem, hogy a gyulladás és a fertőzés csökkentésére rendszeres helyi kezelésre van szükség. Csecsemőknél különös figyelmet érdemel a probléma felismerése, hiszen az apróságok sokáig csak étvágytalansággal, hányással, sírással és a fül irányába kapkodással igyekeznek jelezni, valami gond van.

 

Egyre többet hallani manapság az alternatív gyógymódokról, és szülőként is gyakran eszünkbe jut, hogy mi lenne, ha ezekkel próbálkoznánk gyermekünk esetében is. A területen a fülgyertya használatáról sokat hallani, melynek alkalmazása Kínában és Egyiptomban régmúlt időre nyúlik vissza. A vékony, belül üreges viasztekercset annak kiszélesedő végével felfelé kell a fülbe helyezni, majd meggyújtani. Az így keletkező szívóerő állítólag jótékony hatással van a gyulladásos folyamatokra, és akár a füldugulás is megszüntethető vele. De vajon valóban így van ez? Mielőtt bármilyen alternatív, számunkra ismeretlen gyógymódot kipróbálunk, mindenképpen érdemes utánajárni annak. A tapasztalatok sokszor bebizonyítják, hogy egyes módszerekkel többet lehet ártani, mint ténylegesen használni.

 

Nincs ez másként a fülgyertya esetében sem, mely számos kockázatot rejt magában. Konkrét bizonyítékot nem ismerünk arra vonatkozóan, hogy az eszköz jótékony hatással van a fül energetikájára és az egyes betegségekre. Tény viszont, hogy a használat során előfordulhat égési sérülés, elzáródhat a külső hallójárat a lehulló viaszdarabkáktól, vagy akár a dobhártya átlyukadásával is számolhatunk. Igencsak meggondolandó tehát, hogy érdemes-e bevetni a módszert akár gyermekeknél, akár felnőtteknél. Az Árvai Barta szakemberei fülgyertyázás helyett azt javasolják a szülőknek és a betegeknek, hogy inkább keressenek fel szakembert a fülproblémák jelentkezésekor. A megfelelő klinika mellet döntve még hosszas várakozásra és az ezzel együtt járó esetleges felülfertőződésre sem kell számítani. A magánrendelések egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek, hiszen ha az egészség helyreállítása a cél, akkor mind többen látják be, hogy a szolgáltatás színvonala és gyorsasága a legfontosabb.

Szólj hozzá